Fundacja Think!

INSPIR@CJE po raz piąty!

fot. Edunews.pl

Minęło pięć lat od organizacji pierwszej konferencji z cyklu „INSPIR@CJE - Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą”. W Warszawie zakończyły się INSPIR@CJE 2017 - dwudniowe święto edukacji dzielenia się dobrymi pomysłami i wymiany doświadczeniami, rozmów i odkrywania nowych możliwości i narzędzi edukacji na wszystkich poziomach kształcenia.

Czytaj więcej: INSPIR@CJE po raz piąty!

Startujemy z drugą edycją #SuperKoderów

fot. Radek Zawadzki

Niemal 80% nauczycieli uważa, że stosowanie technologii sprawia, że nauka staje się bardziej interesująca. Jednocześnie ponad 60% pedagogów zgłasza brak możliwości sfinansowania lekcji z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych (raport: 2016 Digital Education Survey). Naprzeciw temu problemowi wychodzi program Fundacji Orange – #SuperKoderzy, realizowany w partnerstwie z Akademią Młodego Hakera i Fundacją Think!. Od 31 marca w całej Polsce trwa nowy nabór do tego programu.

Czytaj więcej: Startujemy z drugą edycją #SuperKoderów

Kongres Edukacji Finansowej - dialog sektora finansowego i edukacji

fot. Fundacja Think!

Edukacja finansowa społeczeństwa to raczej konieczność, gdyż w innym razie odsetek osób (finansowo) wykluczonych będzie coraz szybciej rósł. Szybciej między innymi wskutek rozwoju technologii, która coraz szerzej wkracza do sektora finansowego. W Warszawie zakończył się I Kongres Edukacji Finansowej, zorganizowany na Stadionie Narodowym przez cztery fundacje działające w obszarze edukacji finansowej: Warszawski Instytut Bankowości, Fundację im. Lesława Pagi, Fundację GPW i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! Uczestniczyło w nim 340 osób ze 160 instytucji finansowych, organizacji pozarządowych oraz studentów i pracowników uczelni wyższych.

Czytaj więcej: Kongres Edukacji Finansowej - dialog sektora finansowego i edukacji

Znamy laureatów konkursu "Milion na Bank"

fot. Fotolia.com

Jednym z najważniejszych elementów Programu Rozwoju Przedsiębiorczości "Tydzień dla Oszczędzania" jest gra symulacyjna Pierwszy Milion, w którą każdy może zagrać i sprawdzić swoje umiejętności związane z zarządzaniem budżetem, planowaniem, oszczędzaniem i inwestowaniem. W każdej edycji Programu odbywa się również kilka konkursów dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W zakończonym właśnie konkursie "Milion na Bank" wzięło udział 2068 studentów z całej Polski.

Czytaj więcej: Znamy laureatów konkursu "Milion na Bank"